Łóżka dla dzieci – jak wybrać mądrze?

łóżka dla dzieci

Małe dzieci rosną błyskawicznie – wiedzą o tym wszyscy rodzice. W pewnym momencie przychodzi czas, kiedy to niemowlęce łóżeczko staje się niewystarczające i trzeba poszukać odpowiedniego łóżka dla dzieci. Jak wybrać to najlepsze? Na co zwrócić uwagę? Jak zagospodarować niewielką przestrzeń dziecięcego pokoju? Te pytania zadają sobie rodzice przed podjęciem finalnej decyzji. Dziś postanowiliśmy im nieco pomóc i sprawdzić, jak wybrać łóżko idealne. Koniecznie przeczytaj poniższy artykuł!

Bezpieczne łóżka dla dzieci

W przypadku najmłodszych bezpieczeństwo to podstawa. Należy myśleć o nim również w kontekście łóżka. Oczywiście, planując zakup łóżka dla dzieci, rozpatrujemy różne kwestie – jak choćby długość okresu, w którym mebel będzie nam służył. Jest to bardzo ważna kwestia, którą można również połączyć z bezpieczeństwem, ponieważ najdłużej będzie sprawdzało się… łóżko drewniane, które jest zarówno bezpiecznym, jak i trwałym wyborem. Mebel z litego drewna z pewnością posłuży nam przez długie lata. Porządne meble mogą być również przekazane kolejnym maluchom.
Wybierając drewniane łóżka dla dzieci, należy zwrócić uwagę na rodzaj wykończenia mebla. Przede wszystkim nie mogą one mieć ostrych krawędzi, kantów, zadr lub drzazg. Istotny jest także rodzaj farby, którym pokryto łóżko. Śmiało zapytaj o to sprzedawcę! Najbezpieczniejsze są meble malowane farbą ekologiczną. Nie zawiera ona toksyn, dzięki czemu nie musisz martwić się o zdrowie swojego maluszka, a dodatkowo umożliwia dopływ powietrza do drewna. Również preparaty konserwujące powinny być dobrane odpowiednio – te najbezpieczniejsze nie zawierają toksyn oraz składników, powodujących alergie.

Łóżka dla dzieci do niewielkiego pokoju

Pokój dziecięcy to przestrzeń, w której królują zabawki. Nie każdy rodzic może pozwolić sobie na przeznaczenie dziecku dużego pomieszczenia. Niektóre pociechy muszą też dzielić swoje wnętrze z młodszym lub starszym rodzeństwem. W tym przypadku dobór odpowiednich mebli pozwoli na zaoszczędzenie cennego miejsca. Jakie łóżka dla dzieci wybrać do niewielkich pomieszczeń?
Zagospodarowanie małej przestrzeni ułatwią łóżka dla dzieci z szufladami, ukrytymi pod materacem. Doskonale sprawdzają się zarówno jako pojemniki na pościel, jak i dodatkowe skrytki na zabawki czy dziecięce ubrania. Łóżka z szufladami są zwykle bardzo stylowe, przez co dodają charakteru wnętrzom. Niektóre modele pozwalają też na dodatkowe rozsunięcie i umieszczenie drugiego materaca w razie potrzeby.
Jeśli Twoje dzieci muszą dzielić się jednym pokojem, dobrym rozwiązaniem będzie zakup łóżka piętrowego. Dzięki temu zaoszczędzisz przestrzeń w pomieszczeniu, a maluchom sprawisz ogromną frajdę. Dzieci w każdym wieku uwielbiają łóżka piętrowe! Rozejrzyj się za modelem, który pozwala również na demontaż, rozdzielenie łóżek. Dzięki temu będziesz mógł dowolnie aranżować pokój dziecięcy.

Gdzie kupić dobre łóżka dla dzieci?

Oczywiście wiele sklepów z meblami oferuje mnóstwo łóżek. Dobrym rozwiązaniem będzie jednak udanie się do specjalistów. Miejsce, oferujące akcesoria dziecięce, jest zwykle najbardziej godne zaufania. Możesz skorzystać ze stacjonarnej oferty sklepów z łóżeczkami lub przejrzeć internetowe propozycje. W przypadku tych drugich nie musisz martwić się o transport mebli – wszystko zostanie dostarczone do Twojego domu. Już dziś pomyśl o zakupie bezpiecznego łóżka dla dzieci!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *