Domowe sposoby na zwiększenie objętości włosów

Cienkie i rzadkie włosy to prawdziwa zmora. Niestety codzienna stylizacja czy farbowanie nie przyczyniają się do dobrej kondycji naszych kosmyków. Wiele kobiet stara się nadać fryzurze odpowiednią objętość, jednak często są to mało skuteczne zabiegi. Jak sprawić, by włosy stwarzały wrażenie gęstych na wiele godzin? Poznaj nasze domowe sposoby na zwiększenie objętości kosmyków!

Odpowiednie suszenie to podstawa

Układanie właściwej fryzury rozpoczynamy już od suszenia włosów. Wcześniej musimy je dokładnie umyć. W przypadku cienkich kosmyków unikajmy ciężkich odżywek czy masek, które mogą je dodatkowo obciążyć. Dobrym rozwiązaniem może okazać się kosmetyk w sprayu. Zapomnijmy również o balsamach bez spłukiwania – takie produkty zdecydowanie nie przyczynią się do nadawania objętości.

Do suszenia włosów używaj chłodnego powietrza i susz je „głową w dół”. Możesz również użyć grubej okrągłej szczotki, by odbić u nasady pojedyncze pasma. W wielu przypadkach sprawdza się również nakręcanie kosmyków na grube wałki. Dzięki tym zabiegom włosy nie będą przylegały do skóry głowy. Czasem przydaje się także używanie pianki, zwiększającej objętość. Zaaplikuj ją na lekko wilgotne włosy, a następnie wysusz kosmyki na okrągłej szczotce.

Suchy szampon i puder do zadań specjalnych

Suchy szampon to produkt, który ma za zadanie nie tylko odświeżenie włosów, lecz także nadanie im objętości. Pryskaj swoje kosmyki u nasady, a następnie delikatnie wmasuj produkt w skórę i wyczesz jego nadmiar. Możesz wybrać też kosmetyk dedykowany włosom cienkim. Taki szampon będzie miał w sobie dodatkowe składniki, które usztywnią Twoje włosy i sprawi, że zachowają objętość na dłużej. Pamiętaj jednak, że suchy szampon może powodować przesuszenie skalpu, co prowadzi do nieprzyjemnego swędzenia oraz łupieżu. Nie korzystaj więc z niego na co dzień.

Dobrym rozwiązaniem dla osób, borykających się z fryzurą pozbawioną objętości są pudry do stylizacji. Możesz kupić je w każdej drogerii. Po wysuszeniu włosów i ułożeniu fryzury nałóż nieco pudru u nasady włosów i wmasuj go podobnie, jak suchy szampon. Kosmetyk nie tylko odbije Twoje kosmyki od skóry głowy, lecz także nieco utrwali fryzurę.

Tapirowanie i karbownica

Tapirowanie i karbownica kojarzą się z modą z lat osiemdziesiątych czy dziewięćdziesiątych. Nie warto jednak zapominać o tych sposobach stylizacji. Delikatne tapierowanie włosów u nasady powala na dodanie fryzurze upragnionej objętości. Dolne pasma lekko utapiruj u nasady, a następnie „schowaj” swoją stylizację pod górną warstwą włosów. Dzięki temu zyskasz objętość, a Twoja fryzura nie będzie wyglądała jak relikt przeszłości.

Podobna zasada dotyczy karbownicy. Dolne partie włosów wystylizuj wyłącznie u nasady tak, by później móc ukryć ten drobny sekret. W ten sposób nie tylko dodasz kosmykom objętości, ale także zachowasz ich świeżość na dłużej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *