Kurs językowy w USA – jak się przygotować?

kursy językowe

Stany Zjednoczone to kierunek, który od zawsze interesował Polaków. W ubiegłym stuleciu wielu rodaków wybrało USA jako miejsce swojego stałego pobytu, licząc na spełnienie „american dream”. Obecnie Ameryka Północna nie jest już tak atrakcyjnym kierunkiem emigracyjnym w Polsce, jednak wciąż pozostaje miejscem, do którego wiele osób chciałoby się udać. Kursy językowe za granicą to szansa na skuteczną naukę języka i zwiedzenie tego najbardziej zróżnicowanego kulturowo kraju na świecie.

Kurs językowy w filmowej scenerii

Stany Zjednoczone to kraj, który Polacy znają jak żaden inny. Przyczynia się do tego wszechogarniająca nas amerykańska kultura – muzyka, kino, literatura. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele wiemy o tak oddalonym od nas państwie. Wiele osób, odwiedzających USA z zaskoczeniem stwierdza, że zarówno ludzie, jak i krajobrazy czy cała kultura bardzo przypominają to, co widzimy na ekranach kin. Amerykanie są bardzo otwarci, mili i pozytywnie nastawieni do osób z innych krajów, dlatego Stany Zjednoczone to idealny kierunek w przypadku kursów językowych za granicą.

Podczas kursów językowych za granicą uczestnicy zazwyczaj mieszkają w domu amerykańskiej rodziny. Dzięki otwartości i chęci pomocy ze strony gospodarzy, kursanci czują się bardzo swobodnie, przebywając z dala od domu. Dodatkowo aktywnie uczestniczą w życiu rodziny, poznając kulturę Stanów Zjednoczonych. Ponadto podczas kursów często organizowane są różnego rodzaju wycieczki, dzięki którym uczestnicy mają szansę naprawdę dobrze poznać region USA, który wybrali. Biuro podróży Furnel Travel International oferuje na przykład kursy językowe w jednej z czterech szkół w USA, które znajdują się w:

  • San Diego,
  • Nowym Jorku,
  • San Francisco,
  • Fort Lauderdale.

Angielski w USA

Wiele osób twierdzi, że amerykanie wcale nie mówią po angielsku. Język w USA jest bardzo specyficzny – to angielski z domieszką różnych słów z całego świata. Każda mniejszość narodowa, przebywająca w Stanach porozumiewa się nieco innym językiem niż ten oficjalny. Podobnie w przypadku samych stanów – wszędzie usłyszymy zupełnie inny akcent i wiele nowych słówek. Choć nowojorczyk z pewnością porozumie się z kolegą z San Diego, ich sposób mówienia może być zupełnie różny i w tym tkwi cały urok Ameryki! Jeśli więc chcesz poznać różne warianty angielskiego, a równocześnie dowiedzieć się więcej na temat kultury amerykańskiej – kurs językowy w USA jest właśnie dla Ciebie!

Kurs językowy za granicą – jak się przygotować?

W przypadku Stanów Zjednoczonych przygotowania do kursu należy rozpocząć od zgłoszenia się do biura podróży, gdzie udzielone zostaną wszelkie informacje na temat kolejnych działań. Aby obywatel Polski mógł wjechać do USA, potrzebuje ważnej wizy. Pracownicy biura podróży chętnie pomogą w załatwieniu wszelkich formalności.

Przed wyjazdem do USA musisz pamiętać o jednym – na miejscu zmierzysz się ze zmianą strefy czasowej! O ile w przypadku Nowego Jorku trzeba liczyć się z przesunięciem zegarków o 6 godzin do tyłu, o tyle w San Francisco różnica ta wynosi aż 9 godzin!

Inną rzeczą, z którą przyjdzie Ci się zmierzyć jest pogoda. W zależności od miejsca, które wybierzesz oraz pory roku, możesz zastać naprawdę różnoraką aurę. O ile Kalifornia właściwie zawsze przywita Cię względnie ciepłą pogodą (latem panują tam prawdziwe upały!), o tyle w Nowym Jorku sytuacja wygląda nieco inaczej. W zimę mogą pojawić się dość niskie temperatury i obfite opady śniegu, latem zaś upały sięgają ponad trzydziestu stopni przy bardzo dużej wilgotności powietrza. Ostatnią rzeczą, która może okazać się zaskakująca są jednostki miar i wag. Pamiętaj, że kiedy pogodynka podaje, że temperatura powietrza będzie wynosiła 90 stopni to używa skali Fahrenheita, natomiast odległości liczone są w milach, stopach i calach, a objętości w galonach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *