Magda Gessler i jej restauracje

restauracja Magda Gessler

Magda Gessler to osoba, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Znana zarówno w świecie gastronomii, jak i  w show biznesie restauratorka ma na swoim koncie wiele kulinarnych sukcesów. Jej restauracje znane są w całej Polsce, ale nie tylko. Wiele lokali to miejsca, pod którymi Magda Gessler oficjalnie się nie podpisuje, choć współtworzyła je wraz z właścicielami. Ile lokali stworzyła? Poznaj restauracje Magdy Gessler

Magda Gessler – restauratorka i artystka

                Magda Gessler to kobieta bardzo wielu talentów. W jej żyłach płynie krew polska, włoska, a nawet rosyjska. Takie połączenie stanowi mieszankę wybuchową. Artystyczna dusza oraz mocny temperament sprawiły, że Magda Gessler nie jest obojętna dla nikogo. Jedni ją kochają, podziwiają za wytrwałość w dążeniu do celu i bezkompromisowość. Inni natomiast zarzucają jej brak dobrego wychowania, a nawet chamstwo. Podsumowując – Magdę Gessler można kochać lub nienawidzić.

Magdalena Gessler w Polsce znana jest głównie z programu ”Kuchenne rewolucje” czy „Master Chef”. Oprócz zamiłowania do kuchni pasją restauratorki jest sztuka. Pani Gessler ukończyła bowiem Akademię Sztuk Pięknych w Madrycie. Artystyczna część jej duszy daje o sobie znać zwłaszcza we wnętrzach restauracji Magdy Gessler. Wiele kolorów i ciepła atmosfera to znaki rozpoznawcze restauratorki.

Restauracja Magdy Gessler

                Dzięki programom telewizyjnym restauratorka zyskała dużą popularność. Wiele osób odwiedza jej lokale, często ze względu na marketing. „Restauracja Magdy Gessler” to hasło, które przyciąga koneserów pysznych dań, ale też grono ciekawskich. W samej Warszawie Magda Gessler posiada kilka restauracji. Również w wielu lokalach, na pozór nie związanych z restauratorką, wyraźnie widoczne są jej wpływy.

  1. Restauracja Polka – to restauracja, zlokalizowana przy Starym mieście w Warszawie. Miejsce nawiązuje do polskich tradycji zarówno wystrojem, jak i serwowanymi daniami. W restauracji Polka zjemy bowiem takie rarytasy jak placki ziemniaczane z kwaśną śmietaną, pierogi z okrasą czy bigos staropolski.
  2. Restauracja U Fukiera – kolejny lokal, usytuowany w centrum Warszawy. W menu również odnajdziemy dania kuchni polskiej, ale nie tylko. Spróbować można tu krewetek, sałat z awokado i bazylią czy pappardelle.
  3. Restauracja AleGloria – miejsce, reklamowane jako restauracja z najlepszą polską kuchnią. Wnętrze wyraźnie nawiązuje do narodowych tradycji. W menu carpaccio, tatar i małże świętego Jakuba.

W Warszawie można odnaleźć również miejsca, które w jakiś sposób były związane z Magdaleną Gessler. Jednym z nich jest  restauracja Zielnik na warszawskim Mokotowie. Lokal ten należy do byłego partnera Magdy Gessler, z którym restauratorka dzieliła życie jeszcze w latach 90. Obecnie restauracja Zielnik to eleganckie miejsce, serwujące wykwintne potrawy, ściśle nawiązujące do polskiej kuchni. Wystrój restauracji to połączenie ręcznie wykonanych dekoracji i malowideł na ścianach. Lokal został czterokrotnie wyróżniony w rankingu Najlepszych Restauracji dziennika Rzeczpospolita.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *