Detektyw – kiedy skorzystać z usług detektywa?

detektyw kobieta

Detektyw często kojarzy nam się jedynie ze sprawami rozwodowymi i rzeczywiście specjaliści w tej dziedzinie zazwyczaj wynajmowani są po to, by dostarczyć dowody zdrady. Obserwacja niewiernych małżonków to jednak nie jedyne zadanie detektywów. Coraz częściej wykonują oni zlecenia nie tylko dla osób fizycznych, lecz także dla przedsiębiorstw, sporządzając tzw. wywiady gospodarcze.

Detektyw – usługi dla firm

Choć na co dzień niewielu z nas się nad tym zastanawia, przedsiębiorstwa mają wiele powodów, by korzystać z usług detektywów. Najczęściej wynajmowani są oni do przeprowadzenia wywiadów gospodarczych. Dzięki temu można dowiedzieć się, jakie przedsiębiorstwo prowadzi konkretna osoba, jakim majątkiem dysponuje, ilu ma klientów, a nawet jak wysokie jest jej zadłużenie. Informacje te mogą okazać się niezwykle przydatne w przypadku, gdy planujemy nawiązać współpracę z daną firmą.

Oprócz wywiadu gospodarczego, detektyw może wyświadczać nam inne usługi. Głównym zadaniem specjalistów jest zazwyczaj sprawdzenie uczciwości pracowników lub kandydatów na dane stanowisko. Detektyw może:

  • Sprawdzić, jak pracownicy wykorzystują firmowy sprzęt – zazwyczaj chodzi o samochód, telefon lub inne gadżety, które przedsiębiorstwo przekazuje pracownikom.
  • Sprawdzić zwolnienie lekarskie – wówczas detektyw weryfikuje, czy pracownik rzeczywiście potrzebuje zwolnienia lekarskiego i czy odpowiednio z niego korzysta.
  • Sprawdzić dane w CV potencjalnego pracownika – weryfikacja ukończonych szkół oraz doświadczenia zawodowego.

Detektyw dla osób prywatnych

Osoby prywatne również mogą korzystać z usług detektywa, choć wiąże się to z dość dużymi wydatkami. Koszt zatrudnienia specjalisty to od 100 do nawet 400 zł za godzinę pracy w zależności od sprawy. Czasem jednak pieniądze nie grają roli. Dobry detektyw może bowiem nie tylko dostarczyć dowodów, potwierdzających zdradę małżeńską, lecz także odnaleźć poszukiwaną osobę. Często rodzina jest w stanie zrobić wszystko, aby dowiedzieć się, gdzie przebywają najbliżsi, dlaczego nie chcą się kontaktować i – najważniejsze – czy w ogóle żyją.

Detektywi korzystają z wielu różnych sposobów, by rozwiązać powierzoną im sprawę, jednak wszyscy stawiają przy tym na dyskrecję. Obserwowana osoba nie może wiedzieć, że wśród towarzyszących jej ludzi kryje się detektyw. Nie powinna też zorientować się w czasie wykonywania zdjęć czy nagrywania jej.

Detektyw kobieta – dobry wybór?

Choć zawód detektywa często kojarzy się z mężczyznami, coraz częściej wykonują go także kobiety. Uroda w połączeniu z przebiegłością kobiet może być bardzo pomocna podczas świadczenia usług detektywistycznych. Ponadto kobiety są empatyczne, potrafią wysłuchać i zrozumieć swoich klientów. Detektyw kobieta równie dobrze może podjąć się śledzenia niewiernego męża, jak i pomóc w zlokalizowaniu osoby zaginionej. Czasem pozornie słaba płeć może okazać się niezwykle silna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *